מלווה טיולים

מלווה טיולים הוא למעשה מבין האנשים החשובים ביותר בטיול. למרות שמארגן טיולים אחראי על תכנון הטיול לפרטי פרטים, המלווה אחראי ללוות את המטיילים ולשמור על ביטחונם במהלך הטיול. המלווה חמוש בנשק וכל אורך הטיול הוא מגן על המטיילים מפני חיות מסוכנות, מחבלים וכן אירועים שונים אשר מצריכים אבטחה. 

מי רשאי לשמש כמלווה לטיולים?

כל אדם אשר נשכר מטעם חברת אבטחה וביצע הכשרה כמאבטח טיולים ובעל תעודה בתוקף החתומה ע"י משטרת ישראל, או הנושא תעודה מאושרת לשאת נשק בתפקיד וביצע הכשרה של מאבטח טיולים בתוקף החתומה על ידי המשטרה רשאי להיות מלווה טיולים.

כמו כן, מלווה רפואי אשר עבר קורס של עזרה ראשונה של 30 שעות כול רענון כל שנה ובעל תעודה רשאי אף הוא להיות מלווה טיולים, זה יכול להיות אח מוסמך וכו'.

לכן בטרם שוכרים מלווה  חשוב לברר עם אכן המלווה עומד בתנאים אשר כוללים הכשרה מקצועית ותעודה מקצועית מטעם משטרת ישראל.

רק אם המלווה עומד בשני תנאים אלו יוכל לשמש כמלווה טיולים, מעבר לכך חשוב שיהיה לו ניסיון בתחום ושלא יהיה מלווה חדש שאין לו מספיק ניסיון, במיוחד שמדובר על טיולי שטח מסובכים וקשים שדרוש ידע ומיומנות מקצועית.

מה תפקידו של מלווה לטיולים?

תפקידו של המלווה הוא בראש ובראשונה להגן על המטיילים מפני סכנות שונות בדרך. לרוב נמצא המלווה חמוש במידה ועבר הכשרה רפואית או כמלווה שעוזר למארגן הטיול בכל מה שקשור לביטחונם של משתתפי הטיול.

המלווה אחראי על ביטחונם של המשתתפים לאורך כל מסלול הטיול. במקרה ואחד המשתתפים נפגע במהלך הטיול המלווה עוזר לפצוע ואם יש לו הכשרה רפואית אף מטפל בו. מעבר כלך, המלווה אחראי שכל המשתתפים יגיעו אל האוטובוס או הרכב שלוקח אותם לנקודת המסלול הבאה.

למלווה אחריות רבה על חיי המשתתפים במיוחד שהוא גם על תקן מאבטח הטיול. הוא חייב להיות עירני כל הזמן ולהגן במשך 24 שעות על המשתתפים מפני סכנות שעורבות בדרך כגון: חיות, מחבלים וכו'. מעבר לכך, ללא מלווה לטיול המשתתפים אינם יוצאים לטיול.

למה אתם חייבים מלווה?

כל ארגון או חברה אשר יוצאים לטיולים ברחבי ארץ ישראל מחויבים על פי החוק במלווה טיולים. המלווה עוזר להגן על המשתתפים בשטח מפני סכנות שונות בדרך, והוא עוזר בכל בעיה שקורת או צצה בשטח.

לרוב נמצא מלווה לטיולים חמוש בנשק או בעל הכשרה של חובש על מנת לתת מענה מהיר בשטח ובמקום לשכור עוד אדם. עם מלווה לטיולים תוכלו להרגיש את כל הביטחון גם אם מדובר על טיולי אקסטרים או טיולי רגילים.

אז רגע לפני שאתם מחליטים על טיול בשטח אל תשכח שלכל מקום שתלכו יש מלווה ששומר עליכם במהלך הטיול על מנת שתחזרו בשלום הביתה בריאים ומרוצים.

מלווה טיולים בדרכי הטבע

חברתנו בעלת ניסיון וותק של שנים בתחום ליווי לטיולים. אצלנו תמצאו ליווי לוגיסטי של טיולי אופניים, כולל העברת אופניים, ארוחות בשטח, לינה ותיקוני שטח וחילוצים לצד ליווי קבוצת רצים אשר נזקקת לעברת ציוד, ארוחות בשטח, מדורות ומחצלות, אוהלים, תאורה וכן מקלחות חמות בשטח ועוד.

המקצועיות והניסיון שלנו בשטח עושים אותנו לחברה  אנושית ומבינה אשר דואגת קודם כל למטיילים שלה ולביטחונם האישי. אנו מאמינים כי טיול איכותי מצריך תכנון של הפרטים הקטנים ביותר. לכן על מנת ליהנות מהטיולים שאנו אנו משקיעים הרבה מחשבה ואנרגיה כמה חודשים מראש על מנת שאתם תוכלו ליהנות מחגיגה בלתי פוסקת.

מלווה טיולים